Nonoa Momose is a character from Nuki Doki! ~Tenshi to Akuma no Sakusei Battle~ featuring short red hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 53654 |
|---|---|
| Name | Nonoa Momose |
| Other Names | 桃瀬 ののあ (ももせ ののあ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Nuki Doki! ~Tenshi to Akuma no Sakusei Battle~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Hachiko, はちこ, |
| Tags | sandals, stockings, bow, shrine maiden, braids, ahoge, detached sleeves |
| Personality | |
| Height | 154cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nonoa Momose
Profile
Nonoa Momose is a character from Nuki Doki! ~Tenshi to Akuma no Sakusei Battle~.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Red hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Childhood friend of Yamato Hitsuhara
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Quotes | View All
“ I messed up again. How stupid of me~ ”
20
18
Facebook 
Nuki Doki! ~Tenshi to Akuma no Sakusei Battle~