Kiri Sakurano is a character from Nuki Doki! ~Tenshi to Akuma no Sakusei Battle~ featuring very long purple hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 53655 |
|---|---|
| Name | Kiri Sakurano |
| Other Names | 桜希 桐 (さくらの きり) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Nuki Doki! ~Tenshi to Akuma no Sakusei Battle~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuka Yodogawa, 淀川優花, |
| Tags | ponytail, stockings, boots, hair ribbon, bow, uniform |
| Personality | |
| Height | 162cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 89cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kiri Sakurano
Profile
Kiri Sakurano is a character from Nuki Doki! ~Tenshi to Akuma no Sakusei Battle~.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Purple hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Quotes | View All
“ You, you were talking about b-breasts, weren't you! That's right, of course you were. Stay right there! I'll punish you!! ”
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| RollingStationCubie joined |
SKyongmania faved Hototogisu
|
20
26
Facebook 
Nuki Doki! ~Tenshi to Akuma no Sakusei Battle~
SKyongmania faved