One of the notable characters from Nuki Doki! ~Tenshi to Akuma no Sakusei Battle~, Mefisu Yura Shatana is recognized for very long blonde hair, purple eyes, and horns ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 53658 |
|---|---|
| Name | Mefisu Yura Shatana |
| Other Names | メフィス・ユラ・シャタナ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Nuki Doki! ~Tenshi to Akuma no Sakusei Battle~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | pointy ears, demon, horns, tanned, open shirt, collar, dress, hair intakes, hair ornament, shawl, wings, midriff |
| Personality | |
| Height | 163cm |
| Weight | 50kg |
| Bust | 90cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mefisu Yura Shatana
Profile
Mefisu Yura Shatana is a character from Nuki Doki! ~Tenshi to Akuma no Sakusei Battle~.
They have been indexed as Female Adult with Purple eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | Horns |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Quotes | View All
“ Oh? We're not having, sex today? Isn't that boring ”
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| alexasnginx joined |
1
24
29
Facebook 
Nuki Doki! ~Tenshi to Akuma no Sakusei Battle~