Anime girl Ruriko Miyako is a teen with hip / past hip length gray hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 63804 |
|---|---|
| Name | Ruriko Miyako |
| Other Names | 都 瑠璃子 (みやこ るりこ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | St Brunhilde Girls Knight Academy |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kei Mizusawa, 瑞沢渓, みずさわ けい |
| Tags | bow, school uniform, tights, sword, armor |
| Personality | |
| Height | 165cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ruriko Miyako
Profile
Anime girl Ruriko Miyako is a character from St Brunhilde Girls Knight Academy.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Gray hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| reewhyderp joined |
1
5
10
Facebook 
St Brunhilde Girls Knight Academy