Yukako Shinonome appears in Precious Last Summer Party as an unsorted character with medium-length pink hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 651 |
|---|---|
| Name | Yukako Shinonome |
| Other Names | 東雲 由佳子(しののめ ゆかこ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Precious Last Summer Party |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Hiroko Taguchi, 田口宏子, たぐち ひろこ |
| Tags | hair intakes, hair ribbons, school uniform |
| Personality | |
| Height | 154cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yukako Shinonome
Profile
Yukako Shinonome is a character from Precious Last Summer Party.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Pink hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Precious Last Summer Party