|
☰ Links
|
|
| ID | 65911 |
|---|---|
| Name | Ran Kokuyou |
| Other Names | 黒羊 藍 (こくよう らん) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Sora Tobu Hitsuji to Manatsu no Hana -When Girls Wish Upon A Star- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Atsumi Tanezaki, 種﨑敦美, たねざき あつみ |
| Tags | heterochromia, braid, hair ribbon, side ponytail, stockings, beret, chibi, book, cape |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 83cm |
| Birthday | February 14 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Blood Type | O |
| Favorite food | Pastries; black tea |
| Dislikes | Meat |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ran Kokuyou
Profile
Anime girl Ran Kokuyou is a character from Sora Tobu Hitsuji to Manatsu no Hana -When Girls Wish Upon A Star-.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Brown hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | (Yellow) |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Sora Tobu Hitsuji to Manatsu no Hana -When Girls Wish Upon A Star-