Tie Oogami is a supporting character from Haru Koi Otome ~ Otome no Sono de Gokigenyou. ~ known for hair up / indeterminate maroon hair and not visible eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 6632 |
|---|---|
| Name | Tie Oogami |
| Other Names | 大神 千絵, おおがみ ちえ |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Haru Koi Otome ~ Otome no Sono de Gokigenyou. ~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Minami Hokuto, 北都南, ほくと みなみ |
| Tags | teacher, glasses, bun |
| Personality | |
| Height | 162cm |
| Weight | 54kg |
| Bust | 90cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 90cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tie Oogami
Profile
Tie Oogami is a character from Haru Koi Otome ~ Otome no Sono de Gokigenyou. ~.
They have been indexed as Female Adult with Not Visible eyes and Maroon hair that is Hair Up / Indeterminate length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Not Visible | (Purple) |
| Hair Color | Maroon | |
| Hair Length | Hair Up / Indeterminate | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Haru Koi Otome ~ Otome no Sono de Gokigenyou. ~