Satomi Mikihara appears in Honoo no Haramase Tenkousei as an unsorted character with very long brown hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 6786 |
|---|---|
| Name | Satomi Mikihara |
| Other Names | 三樹原 里美(みきはら さとみ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Tenkousei |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mari Oda, 緒田マリ, おだ マリ |
| Tags | armband, hairclip, braid, glasses, hair intakes, school uniform, tie, star, neckerchief, maid, class rep, waitress |
| Personality | |
| Height | 161cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Satomi Mikihara
Profile
Satomi Mikihara is a character from Honoo no Haramase Tenkousei.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Brown hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Lover of Tatsuya Tagami
Student of Konoka Miyamae
Friend of Hotaru Yuzuki
Friend of Susie Hamilton
Friend of Kanae Yumeno
Friend of Sayaka Minase
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1
Facebook 
Honoo no Haramase Tenkousei
Honoo no Haramase (series)