One of the notable characters from Futago Hinyuu x 3, Matricaria (Maria) is recognized for medium-length blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 6830 |
|---|---|
| Name | Matricaria (Maria) |
| Other Names | マトリカリア(マリア) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Futago Hinyuu x 3 |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Erika Narumi, 鳴海エリカ, なるみ えりか |
| Tags | tiara, hairbow, midriff, earrings, detached sleeves |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Matricaria (Maria)
Profile
Matricaria (Maria) is a character from Futago Hinyuu x 3.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Xaterrozad joined |

Facebook 
Futago Hinyuu x 3