|
☰ Links
|
|
| ID | 69280 |
|---|---|
| Name | Minamo Enjou |
| Other Names | 円城 みなも (えんじょう みなも) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Love Sweets |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuki Sakura, 佐倉ゆき, さくら ゆき |
| Tags | school uniform, knee highs |
| Personality | |
| Height | 166cm |
| Bust | 91cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Minamo Enjou
Profile
Anime girl Minamo Enjou is a character from Love Sweets.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated Code Geass: Lelouch of the Rebellion ★★★★
|

Facebook 
Love Sweets
SilverWolfKing rated