|
☰ Links
|
|
| ID | 70184 |
|---|---|
| Name | Eriri Spencer Sawamura |
| Other Names | 澤村・スペンサー・英梨々, Kashiwagi Eri |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Saori Oonishi, 大西沙織, おおにし さおり |
| Tags | school uniform, stockings, twintails, hair ribbons, loafers, magical girl |
| Personality | |
| Birthday | March 20 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Bust | 79.9cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
17 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
31 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
6 Character of the Month nominations |
|
Eriri Spencer Sawamura
Profile
Anime girl Eriri Spencer Sawamura is a character from Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Kawaii or NOT?!
| Uchiha joined |
238 
Facebook 
Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend