Chizuru Inamori appears in Momoiro Seiheki Kaihou Sengen! as one of the main characters with medium-length red hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71429 |
|---|---|
| Name | Chizuru Inamori |
| Other Names | 稲森 千鶴 (いなもり ちづる) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Momoiro Seiheki Kaihou Sengen! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Airi Ishihara, 石原 愛依梨, いしはら あいり |
| Tags | odango, hair ribbons, stockings |
| Personality | |
| Height | 157cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
| Birthday | November 8 |
| Sign | Scorpio ♏ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chizuru Inamori
Profile
Chizuru Inamori is a character from Momoiro Seiheki Kaihou Sengen!.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Red hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Momoiro Seiheki Kaihou Sengen!