Rindou Kiryuuin appears in Momoiro Seiheki Kaihou Sengen! as one of the main characters with very long black hair and blue / green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71430 |
|---|---|
| Name | Rindou Kiryuuin |
| Other Names | 霧生院 竜胆 (きりゅういん りんどう) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Momoiro Seiheki Kaihou Sengen! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yukina Fujimori, 藤森ゆき奈, ふじもり ゆきな |
| Tags | hat, hair ribbons, stockings |
| Personality | |
| Height | 140cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 74cm |
| Birthday | February 3 |
| Sign | Aquarius ♒ |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rindou Kiryuuin
Profile
Rindou Kiryuuin is a character from Momoiro Seiheki Kaihou Sengen!.
They have been indexed as Female Teen with Blue / Green eyes and Black hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue / Green | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| wffh joined |
| Feano255 joined |

Facebook 
Momoiro Seiheki Kaihou Sengen!