One of the notable characters from Hakuisei Aijou Izonshou, Asuka Oosachi is recognized for medium-length pink hair and orange eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71497 |
|---|---|
| Name | Asuka Oosachi |
| Other Names | 大幸 あすか(おおさち あすか) |
| Role | Protagonist |
| Primary Assignment | Hakuisei Aijou Izonshou |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | |
| Tags | nurse |
| Personality | |
| Birthday | April 2 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 154cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 81cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Asuka Oosachi
Profile
Asuka Oosachi is a character from Hakuisei Aijou Izonshou.
They have been indexed as Female Teen with Orange eyes and Pink hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Sister of Nao Oosachi
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| kanakos joined |

Facebook 
Hakuisei Aijou Izonshou