|
☰ Links
|
|
| ID | 71956 |
|---|---|
| Name | Daru Dayu |
| Other Names | ダル太夫 (Darudayuu) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Show By Rock!! |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Megumi Han, 潘めぐみ, はん めぐみ |
| Voiced By | Stephanie Young, Kelly McHalen, |
| Tags | cat ears, tail, neko, blunt bangs, hair streak, hair ornament, kimono |
| Personality | |
| Birthday | July 26 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 140cm |
| Bust | 62cm |
| Waist | 48cm |
| Hip | 61cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Daru Dayu
Profile
Anime girl Daru Dayu is a character from Show By Rock!!.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Purple hair that is Hair Up / Indeterminate length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hair Up / Indeterminate | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Show By Rock!!
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Minna no Iku New Academy ~Momoiro Oppai Kenshuuroku~
|

Facebook 
Show By Rock!!
Show by Rock!!#
Show By Rock!! Stars!!
SKyongmania faved