Shizuka Ichijou is an unsorted character from Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?'' known for short blonde hair and not visible eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 72054 |
|---|---|
| Name | Shizuka Ichijou |
| Other Names | 一条 静 (いちじょう しずか) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?'' |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | doctor, lipstick, earrings, labcoat, dress, belt, stockings, garter belt, fishnet, closed eyes, gloves |
| Personality | |
| Height | 168cm |
| Weight | 56kg |
| Bust | 93cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shizuka Ichijou
Profile
Shizuka Ichijou is a character from Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?''.
They have been indexed as Female Adult with Not Visible eyes and Blonde / Yellow hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Not Visible | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
31
23
Facebook 
Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?''