One of the notable characters from Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?'', Yumi Nagoshi is recognized for medium-length green hair and red eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 72057 |
|---|---|
| Name | Yumi Nagoshi |
| Other Names | 名越 悠美 (なごし ゆみ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?'' |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | school uniform, plaid, ponytail, bow, hair bobble |
| Personality | |
| Height | 154cm |
| Weight | 50kg |
| Bust | 82cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yumi Nagoshi
Profile
Yumi Nagoshi is a character from Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?''.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Green hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Green | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Jacs45 joined |

Facebook 
Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?''