Akira Toume is an unsorted character from Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?'' known for short purple hair and green eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 72065 |
|---|---|
| Name | Akira Toume |
| Other Names | 当目 晶 (とうめ あきら) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?'' |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Matsuri Mizuguchi, 水口まつり, みずぐち まつり |
| Tags | school uniform, sweater, knee highs, shorts, plaid, hair streak, tanned |
| Personality | |
| Height | 166cm |
| Weight | 58kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 89cm |
| Club | Swimming |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akira Toume
Profile
Akira Toume is a character from Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?''.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Purple hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| justSM4SH joined |
26
21
Facebook 
Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?''