|
☰ Links
|
|
| ID | 72362 |
|---|---|
| Name | Celine Verxina |
| Other Names | セリーヌ・ヴァルシーナ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Closed Game |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | twintails, curly hair, hairclip, hair ribbon |
| Personality | |
| Height | 165cm |
| Weight | 49kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Celine Verxina
Profile
Anime girl Celine Verxina is a character from Closed Game.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| BlocksBoss joined |
4
3
Facebook 
Closed Game