One of the notable characters from Girls Ramune, Tenka Adachi is recognized for very long black hair and red eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 73779 |
|---|---|
| Name | Tenka Adachi |
| Other Names | 足立 甜花, あだち てんか |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Girls Ramune |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Nanako Mamiya, 間宮菜南子, まみや ななこ |
| Tags | hair bobble, dress |
| Personality | |
| Height | 145cm |
| Weight | 37kg |
| Bust | 75cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 77cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tenka Adachi
Profile
Tenka Adachi is a character from Girls Ramune.
They have been indexed as Female Child with Red eyes and Black hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Child | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| bernie joined |
| DaikonnRadish joined |
| AquaflowZumaki joined |
89
20
Facebook 
Girls Ramune