|
☰ Links
|
|
| ID | 74577 |
|---|---|
| Name | Chloe de Plelune |
| Other Names | クロエ=ド=プレリューネ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Traveling Stars |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Reiko Abe, 阿部玲子, あべ れいこ |
| Tags | school uniform, stockings, pointy ears, hair intakes, vampire |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chloe de Plelune
Profile
Anime girl Chloe de Plelune is a character from Traveling Stars.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Gray hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated Code Geass: Lelouch of the Rebellion ★★★★
|

Facebook 
Traveling Stars
SilverWolfKing rated