Aria Hinata appears in Kimi to Koi Suru Gakuen Kissa as one of the main characters with very long white hair and orange eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75111 |
|---|---|
| Name | Aria Hinata |
| Other Names | 日向 亜璃亜 (ひなた ありあ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kimi to Koi Suru Gakuen Kissa |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Lili Tanaka, 田中理々, たなか りり |
| Tags | school uniform, pjs, hair ribbons |
| Personality | |
| Birthday | March 19 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 144cm |
| Bust | 68cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 71cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aria Hinata
Profile
Aria Hinata is a character from Kimi to Koi Suru Gakuen Kissa.
They have been indexed as Female Teen with Orange eyes and White hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Kimi to Koi Suru Gakuen Kissa