Hijiri Sakurazawa appears in Kimi to Koi Suru Gakuen Kissa as one of the main characters with medium-length pink hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75113 |
|---|---|
| Name | Hijiri Sakurazawa |
| Other Names | 桜沢 聖 (さくらざわ ひじり) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kimi to Koi Suru Gakuen Kissa |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Haruka Ai, 愛 遥花, あい はるか |
| Tags | school uniform, tights, shorts, hairband, ahoge |
| Personality | |
| Birthday | May 30 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 163cm |
| Bust | 91cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hijiri Sakurazawa
Profile
Hijiri Sakurazawa is a character from Kimi to Koi Suru Gakuen Kissa.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Pink hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Kleenguy joined |
| Bartok joined |

Facebook 
Kimi to Koi Suru Gakuen Kissa