|
☰ Links
|
|
| ID | 77024 |
|---|---|
| Name | Yui Nishizaki |
| Other Names | 西崎 由衣 (にしざき ゆい) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kimi to Yumemishi |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Juri Nagatsuma, 長妻樹里, ながつま じゅり |
| Tags | ponytail, shorts, sneakers |
| Personality | |
| Birthday | August 3 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 160cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yui Nishizaki
Profile
Anime girl Yui Nishizaki is a character from Kimi to Yumemishi.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Red hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
AndrewsAVATAR rated Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem ★★★★
|

Facebook 
Kimi to Yumemishi
AndrewsAVATAR rated