One of the notable characters from My First Girlfriend is a Gal, Nene Fujinoki is recognized for short brown hair and orange eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 81962 |
|---|---|
| Name | Nene Fujinoki |
| Other Names | 藤ノ木 寧音 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | My First Girlfriend is a Gal |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Yui Ogura, 小倉唯, おぐら ゆい |
| Tags | pantyhose, gyaru, buns |
| Personality | |
| Birthday | April 5 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 140cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 98cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
| Favorite food | Rice omelettes |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nene Fujinoki
Profile
Nene Fujinoki is a character from My First Girlfriend is a Gal.
They have been indexed as Female Teen with Orange eyes and Brown hair that is To Ears length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Ears | (Hair Up / Indeterminate) |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Childhood friend of Junichi Hashiba
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from My First Girlfriend is a Gal
Kawaii or NOT?!
| MrVladPlay joined |
| Natsu22s joined |
1
1
Facebook 
My First Girlfriend is a Gal