Ms. Fortune is an unsorted character from Skullgirls known for short blonde hair, blue eyes, and animal ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 84138 |
|---|---|
| Name | Ms. Fortune |
| Other Names | ミス・フォーチュン, Nadia Fortune |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Skullgirls |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Kimlinh Tran, Hnilmik, |
| Voiced By | Kana Hanazawa, 花澤香菜, はなざわ かな |
| Tags | dark skin, cat ears, tail, fang, facial scar, scar, collar, bell, crop top, fingerless gloves, neko |
| Personality | |
| Birthday | November 24 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 177cm |
| Weight | 58kg |
| Bust | 81cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
7 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ms. Fortune
Profile
Ms. Fortune is a character from Skullgirls.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Ears length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Ears | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Mohameda41imal joined |
1
Facebook 
Skullgirls