One of the notable characters from Gunjin Gari ~Ryoshuu Shoukou Elisa, Koutetsu no Ishi wa Hakudaku ni Somaru~, Meiya is recognized for very long blue hair and orange eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 84371 |
|---|---|
| Name | Meiya |
| Other Names | メイヤ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Gunjin Gari ~Ryoshuu Shoukou Elisa, Koutetsu no Ishi wa Hakudaku ni Somaru~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Maki Tomonaga, 朋永真季, ともなが まき |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 162cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Meiya
Profile
Meiya is a character from Gunjin Gari ~Ryoshuu Shoukou Elisa, Koutetsu no Ishi wa Hakudaku ni Somaru~.
They have been indexed as Female Adult with Orange eyes and Blue hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| gyyrfhjtev joined |

Facebook 
Gunjin Gari ~Ryoshuu Shoukou Elisa, Koutetsu no Ishi wa Hakudaku ni Somaru~