One of the notable characters from Koneko Neko Neko, Shirone Nekokawa is recognized for very long white hair, yellow eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 89243 |
|---|---|
| Name | Shirone Nekokawa |
| Other Names | 猫川 白音(ねこかわ しろね) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Koneko Neko Neko |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mashiro Kazahana, 風花ましろ, かざはな ましろ |
| Tags | stockings, tail, heterochromia |
| Personality | |
| Height | 153cm |
| Bust | 76cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shirone Nekokawa
Profile
Shirone Nekokawa is a character from Koneko Neko Neko.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and White hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Koneko Neko Neko