Rikka Kurihira is a character from Angel Wish ~ Houkago no Meshitsukai ni Chu! ~ featuring long blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 898 |
|---|---|
| Name | Rikka Kurihira |
| Other Names | 栗平 六夏(くりひら りっか) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Angel Wish ~ Houkago no Meshitsukai ni Chu! ~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | school uniform, hair intakes, hair bell, hair ribbons, twintails, glasses |
| Personality | |
| Height | 149cm |
| Weight | 47kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 87cm |
| Birthday | September 30 |
| Sign | Libra ♎ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rikka Kurihira
Profile
Rikka Kurihira is a character from Angel Wish ~ Houkago no Meshitsukai ni Chu! ~.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| IDK_ joined |
Luna_Bakugo faved Boku no Hero Academia: Final Season
|
| Luna_Bakugo joined |
| MrOtaku26 joined |
| RollingStationCubie joined |

Facebook 
Angel Wish ~ Houkago no Meshitsukai ni Chu! ~
Luna_Bakugo faved