Chris Northfield is a character from Princess Waltz featuring medium-length blonde hair and blue / green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 9166 |
|---|---|
| Name | Chris Northfield |
| Other Names | クリス=ノースフィールド |
| Role | Protagonist |
| Primary Assignment | Princess Waltz |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | braid, gakuran |
| Personality | |
| Birthday | March 16 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 156cm |
| Bust | 72cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 74cm |
Menu
|
|
| Day | |
6 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Chris Northfield
Profile
Chris Northfield is a character from Princess Waltz.
They have been indexed as Male Teen with Blue / Green eyes and Blonde / Yellow hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Male | (Female) |
| Eye Color | Blue / Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Cousin of Arata Fukamori
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Weeb666999 joined |
SKyongmania faved One Piece Film: Strong World
|
SKyongmania rated One Piece Film: Strong World ★★★★★
|

Facebook 
Princess Waltz
SKyongmania faved