|
☰ Links
|
|
| ID | 92029 |
|---|---|
| Name | Konata Kanata |
| Other Names | 彼方 此方 (かなた こなた) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Dokusenjima "Anta o Suki ni Naru Kurai Nara Haramasareta Hou ga Mashi yo!" |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Minami Imaya, 今谷皆美, いまや みなみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | June 3 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 153cm |
| Bust | 77cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 73cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Konata Kanata
Profile
Anime girl Konata Kanata is a character from Dokusenjima "Anta o Suki ni Naru Kurai Nara Haramasareta Hou ga Mashi yo!".
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Red hair that is Hair Up / Indeterminate length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | Hair Up / Indeterminate | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Dokusenjima "Anta o Suki ni Naru Kurai Nara Haramasareta Hou ga Mashi yo!"