|
☰ Links
|
|
| ID | 92399 |
|---|---|
| Name | Yuuka Ayase |
| Other Names | 綺瀬 優花 (あやせ ゆうか) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Otosareta Bishimai ~Douka Sono Ko Dake wa Tasukete Kudasai~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mashiro Kazahana, 風花ましろ, かざはな ましろ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Weight | 56kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuuka Ayase
Profile
Anime girl Yuuka Ayase is a character from Otosareta Bishimai ~Douka Sono Ko Dake wa Tasukete Kudasai~.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| fsdfsdfsdfs joined |

Facebook 
Otosareta Bishimai ~Douka Sono Ko Dake wa Tasukete Kudasai~