|
☰ Links
|
|
| ID | 92674 |
|---|---|
| Name | Ayano Sumeragi |
| Other Names | 皇 綾乃(すめらぎ あやの) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Aikagi 2 |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Eri Sendai, 仙台エリ, せんだい エリ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 159cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ayano Sumeragi
Profile
Anime girl Ayano Sumeragi is a character from Aikagi 2.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Mixxles joined |

Facebook 
Aikagi 2