Pupuru is a character from Millennium War Aigis featuring very long blonde hair, brown eyes, and elf ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 94309 |
|---|---|
| Name | Pupuru |
| Other Names | ププル |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Millennium War Aigis |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | bike shorts |
| Personality | |
| Height | 127cm |
| Bust | 69cm |
| Waist | 49cm |
| Hip | 70cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Pupuru
Profile
Pupuru is a character from Millennium War Aigis.
They have been indexed as Female Child with Brown eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Child | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Yuusha o Intai Shite Yorozuya o Open Shita Kedo, Naze ka Adult Goods ni Ninki ga Shuuchuu Shiteiru Ken.
|

Facebook 
Millennium War Aigis
SKyongmania faved