|
☰ Links
|
|
| ID | 94493 |
|---|---|
| Name | Akeno Shindou |
| Other Names | 進藤 緋乃 (しんどう あけの) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Boku wa B*tch no Ero Ikenie |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mizuki Yamaguchi, 山口瑞樹, やまぐち みずき |
| Tags | hair loop, glasses |
| Personality | |
| Bust | 90cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akeno Shindou
Profile
Anime girl Akeno Shindou is a character from Boku wa B*tch no Ero Ikenie.
They have been indexed as Female Adult with Yellow eyes and Black hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
magefortune rated Yandere Dark Elf: She Chased Me All the Way From Another World! ★
|
| Gamecrazy joined |

Facebook 
Boku wa B*tch no Ero Ikenie
magefortune rated