Miyako Minegishi appears in Wakaba-iro no Quartet as one of the main characters with long black hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 95112 |
|---|---|
| Name | Miyako Minegishi |
| Other Names | 峰岸 都(みねぎし みやこ), Myako (みゃこ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Wakaba-iro no Quartet |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ayuru Oohashi, 大橋歩夕, おおはし あゆる |
| Tags | tareme, school uniform |
| Personality | |
| Birthday | June 21 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 157cm |
| Bust | 91cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 92cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Miyako Minegishi
Profile
Miyako Minegishi is a character from Wakaba-iro no Quartet.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Black hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ImBurbechYou joined |
SKyongmania faved Yuusha o Intai Shite Yorozuya o Open Shita Kedo, Naze ka Adult Goods ni Ninki ga Shuuchuu Shiteiru Ken.
|

Facebook 
Wakaba-iro no Quartet
SKyongmania faved