One of the notable characters from Hatsujou Sprinkle, Shizuku Momosaki is recognized for medium-length blue hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 95238 |
|---|---|
| Name | Shizuku Momosaki |
| Other Names | 百々咲 雫 (ももさき しずく) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Hatsujou Sprinkle |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 155cm |
| Bust | 73cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 72cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shizuku Momosaki
Profile
Shizuku Momosaki is a character from Hatsujou Sprinkle.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Blue hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blue | (White) |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No | (Yes) |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| TGaf joined |

Facebook 
Hatsujou Sprinkle