One of the notable characters from Kokorone Pendulum!, Tsumuri Tatenokawa is recognized for very long blue hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 95247 |
|---|---|
| Name | Tsumuri Tatenokawa |
| Other Names | 館ノ川 つむり(たてのかわ つむり) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kokorone Pendulum! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Minori Ozawa, 小澤みのり, おざわ みのり |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 147cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tsumuri Tatenokawa
Profile
Tsumuri Tatenokawa is a character from Kokorone Pendulum!.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blue hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Sectex joined |

Facebook 
Kokorone Pendulum!