|
☰ Links
|
|
| ID | 97713 |
|---|---|
| Name | Shiro |
| Other Names | シロ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Yurameku Kokoro ni Michita Sekai de, Kimi no Yume to Yokubou wa Kanau ka |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Shizuka Ishigami, 石上静香, いしがみ しずか |
| Tags | wavy hair |
| Personality | |
| Birthday | February 27 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 161cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 91cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shiro
Profile
Anime girl Shiro is a character from Yurameku Kokoro ni Michita Sekai de, Kimi no Yume to Yokubou wa Kanau ka.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and White hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated The Testament of Sister New Devil BURST ★★
|

Facebook 
SilverWolfKing rated