|
☰ Links
|
|
| ID | 97715 |
|---|---|
| Name | Rio Kitami |
| Other Names | 北見 莉央 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Boku no Mirai wa, Koi to Kakin to. ~Charge To The Future~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Natsumi Takamori, 高森奈津美, たかもり なつみ |
| Tags | school uniform, tie, twintails, hair ribbons, knee highs |
| Personality | |
| Birthday | March 6 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 161cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rio Kitami
Profile
Anime girl Rio Kitami is a character from Boku no Mirai wa, Koi to Kakin to. ~Charge To The Future~.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Brown hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
artmaster rated Enjoy Summer Maximum ★★★★★
|
1
15 
Facebook 
artmaster rated