|
☰ Links
|
|
| ID | 97904 |
|---|---|
| Name | Maika Ou |
| Other Names | 王 舞華 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Princess Love Life! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ringo Aoba, 青葉りんご, あおば りんご |
| Tags | bikini, swimsuit |
| Personality | |
| Birthday | August 3 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 148cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 82cm |
| Blood Type | AB |
| Birthplace | Asia |
| Special Skills | Ballroom dancing; Chinese martial arts; tea ceremony |
| School Year | 1st Year |
| Hobbies | Fighting games; feng shui; embroidery |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Maika Ou
Profile
Anime girl Maika Ou is a character from Princess Love Life!.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Purple hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Quotes | View All
“ Anyway if I don't beat the hell out of you more I won't feel satisfied! You even saw my...... pa- pa- pa...... panties!! ”

Facebook 