One of the notable characters from Kemono Musume no Sodatekata, Iroha Sakuraba is recognized for very long pink hair, green eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98012 |
|---|---|
| Name | Iroha Sakuraba |
| Other Names | 桜庭 いろは |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kemono Musume no Sodatekata |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Miu Yuzuhara, 柚原みう, ゆずはら みう |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | November 1 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 147cm |
| Bust | 76cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 78cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Iroha Sakuraba
Profile
Iroha Sakuraba is a character from Kemono Musume no Sodatekata.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Pink hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| alexasnginx joined |

Facebook 
Kemono Musume no Sodatekata