Hiori Yorutsuki is one of the main characters from Sakura, Moyu. -As the Night's, Reincarnation- known for very long brown hair and orange eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98048 |
|---|---|
| Name | Hiori Yorutsuki |
| Other Names | 夜月 姫織 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Sakura, Moyu. -As the Night's, Reincarnation- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Shiori Sawada, 澤田栞, さわだ しおり |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | October 16 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 152cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hiori Yorutsuki
Profile
Hiori Yorutsuki is a character from Sakura, Moyu. -As the Night's, Reincarnation-.
They have been indexed as Female Teen with Orange eyes and Brown hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Jacs45 joined |

Facebook 
Sakura, Moyu. -As the Night's, Reincarnation-