Ao Sorakado is a character from Summer Pockets featuring very long blue hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98347 |
|---|---|
| Name | Ao Sorakado |
| Other Names | 空門 蒼 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Summer Pockets |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Natsumi Takamori, 高森奈津美, たかもり なつみ |
| Tags | braid, school uniform |
| Personality | |
| Birthday | September 20 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 160cm |
| Weight | 46kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ao Sorakado
Profile
Ao Sorakado is a character from Summer Pockets.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Blue hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 440 | Add
|
1 likes
Please go slow at first! |
|
1 likes
It's fine. |
|
0 likes
Ai... |
|
0 likes
One day, I spotted an unusual butterfly. |
|
0 likes
We're outside! |
|
0 likes
You can make it back on your own from here. |
|
0 likes
That was kind of cool of you. |
|
0 likes
"I'm cursed," huh? |
|
0 likes
Oh, right. |
15 
Facebook
Play Voice Sample
Summer Pockets
Summer Pockets (anime)
