Eris Angel is a character from Ky*nyuu Onna Senshi Dogeza Saimin "Chikushou...... Atashi wa Omae no Omoidoori ni Nanka, Naranai kara na......!" featuring short brown hair and green eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 98535 |
|---|---|
| Name | Eris Angel |
| Other Names | イーリス・アンゲル, Iirisu Angeru |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Ky*nyuu Onna Senshi Dogeza Saimin "Chikushou...... Atashi wa Omae no Omoidoori ni Nanka, Naranai kara na......!" |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuu Amamiya, 雨宮侑布, あまみや ゆう |
| Tags | mole, nun |
| Personality | |
| Height | 161cm |
| Bust | 102cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 98cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Eris Angel
Profile
Eris Angel is a character from Ky*nyuu Onna Senshi Dogeza Saimin "Chikushou...... Atashi wa Omae no Omoidoori ni Nanka, Naranai kara na......!".
They have been indexed as Female Adult with Green eyes and Brown hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Ky*nyuu Onna Senshi Dogeza Saimin "Chikushou...... Atashi wa Omae no Omoidoori ni Nanka, Naranai kara na......!" (2019)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
Luna_Bakugo faved Boku no Hero Academia: Final Season
|
| Luna_Bakugo joined |
| MrOtaku26 joined |
| RollingStationCubie joined |
15
13
Facebook 
Luna_Bakugo faved