Chieri Yukimura is one of the main characters from Amairo Chocolate known for long gray hair, blue eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98668 |
|---|---|
| Name | Chieri Yukimura |
| Other Names | 雪村 千絵莉 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Amairo Chocolate |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Chiyo Ousaki, 桜咲千依, おうさき ちよ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | February 22 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 145cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 74cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 77cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chieri Yukimura
Profile
Chieri Yukimura is a character from Amairo Chocolate.
They have been indexed as Female Child with Blue eyes and Gray hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Child | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Amairo Chocolate