Aoko Rinden is one of the main characters from Kotonoha Maichiru Natsu no Koe known for medium-length blonde hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98694 |
|---|---|
| Name | Aoko Rinden |
| Other Names | 菩提樹 仰子 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kotonoha Maichiru Natsu no Koe |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mai Ishihara, 石原舞, いしはら まい |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | December 26 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 157cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 91cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aoko Rinden
Profile
Aoko Rinden is a character from Kotonoha Maichiru Natsu no Koe.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Blonde / Yellow hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Alxdna joined |

Facebook 
Kotonoha Maichiru Natsu no Koe