|
☰ Links
|
|
| ID | 98873 |
|---|---|
| Name | Yuki Isurugi |
| Other Names | 石動 雪 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Niizuma Lovely x Cation |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Juri Nagatsuma, 長妻樹里, ながつま じゅり |
| Tags | school uniform, blunt bangs, ribbon tie, ribbon, stockings |
| Personality | |
| Height | 159cm |
| Bust | 72cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuki Isurugi
Profile
Anime girl Yuki Isurugi is a character from Niizuma Lovely x Cation.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Black hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|

Facebook 
Niizuma Lovely x Cation
SKyongmania faved