|
☰ Links
|
|
| ID | 9889 |
|---|---|
| Name | Kazuki Kazusano |
| Other Names | 上野一希 (かずさの かずき) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Ah My Buddha |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Dorothy Elias-Fahn, Dorothy Elias, Dorothy Fahn |
| Voiced By | Asami Sanada, 真田アサミ, さなだ アサミ |
| Tags | hair bobble, single bang |
| Personality | |
| Birthday | May 30 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Bust | 85cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Kazuki Kazusano
Profile
Anime girl Kazuki Kazusano is a character from Ah My Buddha.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.


Facebook 
Ah My Buddha