Ryou Suzakano is one of the main characters from Amanatsu Adolesence known for very long black hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98905 |
|---|---|
| Name | Ryou Suzakano |
| Other Names | 朱雀野 リョウ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Amanatsu Adolesence |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kei Mizusawa, 瑞沢渓, みずさわ けい |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 162cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ryou Suzakano
Profile
Ryou Suzakano is a character from Amanatsu Adolesence.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Black hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ame1 joined |

Facebook 
Amanatsu Adolesence